petak, 21. veljače 2014.

Mišak ostavio publiku bez daha na predstavljanje biblioteke Obelisk u Čazmi

Čazmi se jučer dogodio Krešo i bio je to zaista poseban događaj za cijeli grad. Dakle, u četvrtak, 20. veljače održana je promocija AGM-ove biblioteke Obelisk u Gradskoj knjižnici Slavka Kolara u Čazmi. U knjižnici se natiskalo 50-tak sretnika koji su s oduševljenjem dočekali Krešimira Mišaka, koji je pak održao nadahnutu promociju koju će okupljeni gosti još dugo pamtiti.

Kako je to izgledalo možda najbolje opisuju riječi naše Vere Sesar, inače voditeljice knjižare u Teslinoj 7.

- Krešino fenomenalno predstavljanje biblioteke Obelisk, koja razotkriva svijet zagonetnih sila i rubnih područja ljudskoga znanja, držala je prisutne napetim cijelo vrijeme. Sama promocija oduljila sa na sat i pol,  no nitko se nije čak niti meškoljio, što je uobičajeno kod duljih predstavljanja, koliko je Krešo bio fenomenalan. Čak ga je publika pratila i nakon promocije te se diskusija nastavila i izvan prostora knjižnice. Jednostavno je to trebalo doživjeti - kaže Vera. 

Teško je izdvojiti najzanimljivije detalje jer sve su teme bile super predstavljene. Krešo je govorio o istraživanjima Viktora Schaubergera koji je proveo život u učenju prirode kao lugar i promatrajući prirodne pojave otkrio neke epohalne stvari. Krešo se osvrnuo na neka Schaubergerova predviđanja koja se sada ostvaruju. Naime, Schauberger je predvidio poplave koje se danas događaju diljem svijeta. Kaže da je prirodni tok voda, odnosno korita rijeka u prirodi cik cak. No čovjek je pokušali ukrotili vodu stavljajući je u betonske cijevi, neprirodno smo usmjeriti njen tok i danas osjećamo posljedice tih odluka. 


Neke nove dokaze o postanku naprednih civilizacija tisućama godina prije starog Egipta nudi profesor Charles H. Hapgood u knjizi "Zemljovidi drevnih kraljeva mora". Kako drugačije tumačiti zemljovide drevnih, svitke koji su nađeni u Crnom moru u 14 stoljeću, a koji prikazuju dijelove svijeta koji u to doba još nisu bili otkriveni. Dokaz je to, drži  Hapgood, da su ti zemljovidi izrađeni iz još starijih karata (iz različitih drevnih arhiva diljem svijeta) koje su danas izgubljene. Ne samo da je taj nepoznati narod raspolagao naprednijom kartografijom od bilo koga na svijetu prije 18. stoljeća, nego je čak kartografirao sve kontinente. Amerika je kartografirana tisućama godina prije Kolumba, a Antarktik u doba dok su obale tog područja bile bez leda. Karte pokazuju da su na Antarktiku nekada bile rijeke i jezera, što potvrđuju najnovije istraživanja sondama koja su na velikim dubinama otkrila riječne taloge.

Koliko je
poguban utjecaj Interneta na mlađe naraštaje, bilo je također jedno od pitanja. Jer, kaže Krešo, o jednoj te istoj stvari na Internetu napisano je više istina, i kako onda presuditi što je od toga zaista i istina.

Najveće prokletstvo čovječanstva je brzi zaborav, pa se možda treba zapitati vodi li nas olako prihvaćanje "povijesnih istina" upravo u tom smjeru - zaključuje 
Krešo.




Nema komentara:

Objavi komentar